04 Ağu 2009

ABD'de kişisel gelirler son 4 yılın en keskin düşüşünü gördü

Haziran rakamları, işsizlik oranlarındaki artışın ekonominin resesyondan çıkmasına karşı bir tehdit olduğuna işaret ediyor

WASHINGTON - ABD Ticaret Bakanlığı'nın açıklamasına göre kişsel gelirler Haziran ayında mevsimsel olarak düzenlenmiş rakamlara göre aylık bazda yüzde 1.3 oranında geriledi.

e-Posta Yazdır PDF
 
04 Ağu 2009

ABD'de kişisel tüketim harcamaları yüzde 0,4 arttıTicaret Bakanlığı, mayıs ayında yüzde 0,1 artan kişisel tüketim harcamalarının Haziran ayında yüzde 0,4 arttığını açıkladı

WASHINGTON - ABD'de haziran ayında kişisel tüketim harcamaları beklentilerin üzerinde yüzde 0,4 arttı.

e-Posta Yazdır PDF
 
04 Ağu 2009

OPEC, petrol üretimini kısmayacakPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü, şimdiki seviyelerde kaldığı sürece gelecek ay yapılacak toplantıda kesintiye gitmeyecek


LONDRA - Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), petrol fiyatları şimdiki seviyelerde kaldığı sürece gelecek ay Viyana'da yapılacak toplantıda petrol üretiminde kesintiye gitmeyi planlamıyor.

Adını vermek istemeyen bir OPEC delegesi yaptığı açıklamada, ''Şimdi bir tahminde bulunmak zor ancak, bir şey yapmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Piyasada durum iyi'' dedi.

Başka bir OPEC delegesi de stokların yüksek olduğunu ve ekonomideki durgunluk gözönüne alındığında daha fazla bir kesintiyi haklı göstermenin OPEC için zor olacağını ifade etti.

Stokların halen yüksek olduğunu ancak, ham petrol stoklarının önceki kadar yüksek olmadığını belirten delege, ''bu ekonomiyle nasıl kesinti yapabilirsiniz? Fiyat yukarı çıkıyor, aşağı iniyor ve halen 75 doların altında. Ekonomi böyle olursa OPEC nasıl kesintiye gidebilir?'' dedi.

OPEC, 9 Eylül'de Viyana'da toplanacak.

e-Posta Yazdır PDF
 
02 Ağu 2009

Resmi Gazete


YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

YÖNETMELİKLER

—  İcra Müdür ve Yardımcılarının Sınav,

e-Posta Yazdır PDF
 
02 Ağu 2009

Finans paketi meyvesini vermeye başladı”


DTÖ Başkanı Lamy, küresel ticaret sistemini canlandırmak için sağlanan 250 milyar $'lık finans paketi hakkında konuştu

e-Posta Yazdır PDF
 
01 Ağu 2009

Chevron'un ikinci çeyrek karı yüzde 71 azaldı


Şirketin karı, yüzde 71 azalarak, 1,75 milyar dolar oldu

e-Posta Yazdır PDF
 
01 Ağu 2009

ABD ekonomisi 2. çeyrekte yüzde 1 daraldı


Geçen yılın son çeyreğinde yüzde 6,3 daralan ABD ekonomisi, ilk çeyrekte de yüzde 5,5 küçülmüştü

e-Posta Yazdır PDF
 
01 Ağu 2009

AB'den Sırbistan'a 100 milyon euro kriz yardımıIMF programı çerçevesinde verilecek kaynağın 50 milyon eurosu sonbaharda ve kalan yarısı gelecek yıl ortasında serbest bırakılacak

e-Posta Yazdır PDF
 
31 Tem 2009

Japonya`da işsizlik 6 yılın en yüksek seviyesinde

Japonya'da işsizlik oranı Haziran ayında yüzde 5,4'e çıkarak, 6 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

AA


İçişleri ve İletişim Bakanlığı, dünyanın ikinci büyük ekonomisinde Mayıs ayında yüzde 5,2 olan işsizlik oranının Haziran ayında yüzde 5,4'e çıktığını açıkladı. Japonya'da en son Haziran 2003'te işsizlik oranı yüzde 5,4 olmuştu. Mayıs 2003'te ise bu oran yüzde 5,5'di.

Açıklamada, Haziran ayında toplam işsiz sayısının 830 bin bir başka deyişle bir yıl önceye göre yüzde 31,3 artarak, 3,48 milyona çıktığı da ifade edildi.

Bu arada, gıda fiyatları hariç tüketici fiyatları da Temmuz ayında yıllık bazda yüzde 1,7 geriledi.

e-Posta Yazdır PDF
 
30 Tem 2009

Japonya`da sanayi üretimi yüzde 2,4 arttı

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi Japonya'da geçen ay sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 2,4 arttı.

e-Posta Yazdır PDF
 
24 Tem 2009

Açığa satışta yeni boyut : Moddy's

2007 yılından itibaren kredi krizinin patlaması ve dünyanın önde gelen ve yüksek kredi notuna sahip bankalarının birer birer batması bu kuruluşların itibarını dünya genelinde sarstı. Şimdi önde gelen kredi derecelendirme kuruluşundan biri olan Moody's yeni bir hedef durumuna geldi

e-Posta Yazdır PDF
 
BaşlatÖnceki21222324SonrakiSon

Reklam

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.