"Bütçe açığını yüzde 3'e indirin" PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Çarşamba, 07 Temmuz 2010 19:08

Avrupa Komisyonu, Bulgaristan'ın en geç 2011 yılına kadar kamu sektöründeki harcamalarını düşürmesi gerektiğini belirtti.

SOFYA – Avrupa Komisyonu'nun Bulgaristan'dan bütçe açığını yüzde 3,9'dan yüzde 3'e indirmesini istediği bildirildi.

Avrupa Komisyonu basın bürosundan yapılan açıklamada, Bulgaristan'ın Avrupa Birliği(AB) istatistik kurumu Eurostat'a sunduğu bütçe ve bütçe açığı parametrelerinin analiz edildiği belirtilerek, "Avrupa Komisyonu ülkenin bütçe açığının yüzde 3,9 dan yüzde 3' indirilmesini talep etmektedir" denildi.

Açıklamada, ekonomik kriz gözönünde bulundurularak Bulgaristan'ın en geç 2011 yılına kadar kamu sektöründeki harcamalarını düşürmesi ve daha önce planlanan yapısal reformları da tamamlaması gerektiği dile getirildi.

Avrupa Komisyonu, Bulgaristan'nin yanı sıra İspanya, Portekiz, Romanya ve Macaristan'a da alınması gerekli ekonomik tedbirler konularında çeşitli uyarılarda bulundu.

Avrupa Komisyonunun Bulgaristan'la ilgili analizde ülkenin bütçe açığını kontrol altına alamaması durumunda bazı Avrupa fonlarının kesilebileceği uyarısı da yapıldı.

Avrupa Komisyonu ayrıca, alınacak önlemlerin Brüksel'e düzenli olarak rapor edilmesini talep etti.

Bulgaristan'ın geçen yıl Eurostat'a bütçe açığını gayri safi yurt içi hasılasının (GSYİH) yüzde 0,7'sini oluşturduğunu beyan etmiş ancak geçen Nisan ayında yeni beyanda bulunarak rakamı yüzde 3,9'a yükseltmişti. Maliye Bakanı Simeon Dyankov, bütçe açığındaki şok artışı "Farklı hesaplama yöntemi ve son anda çıkan eski borçlarla" açıklamaya çalışmıştı.

 

 

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.