Hisseleri hareketlendirecek haberler PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Perşembe, 24 Haziran 2010 11:29- Bisaş, 2009 yılı olağan genel kurul toplantısını 30 Temmuz 2010 tarihinde yapacağını açıkladı.

- Finansbank, 1.575.000.000 TL olan sermayesinin %5 oranında (78.750.000 TL) arttırılarak 1.653.750.000 TL’ye yükseltilmesi işleminin tamamlandığını açıkladı.

- İdaş, Zeytinburnu ilçesinde gayrimenkulünün 19.475.000 TL (12.500.000 USD) karşılığında Denizcilik Holding A.Ş’ye sattığını açıkladı.

- İş Yatırım, Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin tahvil halka arzında yıllık ek getiri oranının %3,95 ve yıllık bileşik faiz oranının %3,11 olduğunu, buna göre hesaplanan yıllık bileşik faiz oranının %13,07 olarak belirlendiğini açıkladı.

- Şekerbank, 500.000.000 TL olan sermayesinin %50 oranında (250.000.000 TL) arttırılarak 750.000.000 TL’ye çıkarılması işleminde pay alma hakkı kullanım tarihini 25 Haziran 2010 olarak açıkladı.

- Tav Havalimanları, tamamın asahip olduğu TAV Gazipaşa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.'nin Temmuz 2034 yılına kadar işletme hakkına sahip olduğu Antalya Gazipaşa Havaalanı'nın 2C kategorisinden, orta büyüklükteki 3C kategorisine alındığını açıkladı.

- TSKB, İslam Kalkınma Bankası'ndan T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın garantörlüğünde 100 milyon USD tutarında kredi anlaşması imzaladı.

BASINDA YER ALAN ŞİRKET HABERLERİ
- Kent Gıda'da yeniden yapılandırma sürüyor - Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş., şirketle Kraft Foods Inc.'in iştiraki Kraft Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yönetim, pazarlama ve satış hizmetleriyle bu hizmetleri veren şirket çalışanlarının lokasyonunun yeniden yapılandırılmasına ilişkin çalışmaların halen sürdürüldüğünü bildirdi. (Dünya Gazetesi)

- Katmerciler halka açılıyor - Araç üstü ekipman sektöründe faaliyet gösteren İzmir merkezliKatmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret AŞ, hisselerinin yüzde 40`ını halka arz etmek için SPK`ya başvurduğunu duyurdu. (Milliyet Gazetesi)

- İDAŞ'ta varlık satışı - İDAŞ İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş., şirket mülkiyetindeki bir gayrimenkulün üzerindeki binalarla birlikte 12 milyon 500 bin ABD Doları bedelle Denizcilik Holding A.Ş.'ye satılmasına karar verildiğini bildirdi. (Dünya Gazetesi)

- Saka, Evian’a rakip oluyor - 2008 yılında Sabancı'nın gıda hisselerini satın aldıktan sonra Saka Su ile Japonya pazarına giren Marsan, ünlü su markası Evian'ın rakibi oldu. (Sabah Gazetesi)

EKONOMİ VE SEKTÖR HABERLERİ
- GSM pazarı doygunluğa ulaştır - Son on yıldır sektördeki yatırımcıların iştahını kabartan mobil penetrasyon patlaması sona erdi. (Dünya Gazetesi)

- Konut satışları düşüşte, ticari binalar artıyor - İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nce (İMSAD) hazırlanan aylık sektör raporuna göre, 2010'un ilk çeyreğinde konut satışları, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 21.13, bir önceki çeyreğe oranla yüzde 26.13 düştü. (Dünya Gazetesi)

- MB döviz alım ihalesine 113 milyon dolar teklif geldi - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 113 milyon dolar teklif geldi. MB'nin 30 milyon dolar aldığı ihalede ortalama fiyat 1.5664 TL, maksimum fiyat 1.5665 TL ve minimum fiyat 1.5663 TL oldu. İhaleye gelen tekliflerin ortalama fiyatı ise 1.5674 TL şeklinde oluştu. (Dünya Gazetesi)

- Elektrik fiyatlarında indirim - EPDK Başkanı Hasan Köktaş tarafından yapılan açıklamaya göre, Kurul`un bugün yapılan toplantısında, 21 elektrik dağıtım şirketinin yeni perakende elektrik satış tarifelerinin görüşülerek karara bağlandı ve bu kapsamda 1 Temmuz`dan itibaren geçerli olmak üzere dağıtım şirketlerinin sattıkları sanayi elektriğinin fiyatında yüzde 3,89, konutlarda kullanılan elektriğin fiyatında da yüzde 3,65 oranında indirime gidildi. (Milliyet Gazetesi)

- DASK idaresi için üç şirket yarışıyor - Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) ‘kurum idareciliği’ için Hazine’nin açtığı ihaleye, 5 yıldır ‘idareci’ olan Eureko Sigorta’nın yanı sıra Aksigorta ve Milli Reasürans da başvurdu. (Milliyet Gazetesi)

- TTA taşınmazları satışa çıkarıldı - Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ne (TTA) ait Adana, Aydın, Balıkesir, Diyarbakır, İzmir ve Sinop'un çeşitli ilçelerinde bulunan taşınmazlar satışa çıkarıldı. (Dünya Gazetesi)

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Haziran 2010 14:56
 

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.