ZAFER BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN Yazdır
Pazartesi, 30 Ağustos 2010 06:39
Generaller, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla şehitleri ziyaret etti


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanları ile bazı generaller, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla dün Devlet Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Orgeneral Koşaner ile beraberindekiler, Devlet Mezarlığı’nda milli mücadelede görev almış komutanların isimlerinin yazılı olduğu “Anısal Duvar”a çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Orgeneral Koşaner, Devlet Mezarlığı Şeref Defteri’ne şunları yazdı: “Ebediyete intikal etmiş değerli devlet büyüklerimiz, İstiklal Savaşı’nın kahraman komutanları ve aziz şehitlerimiz, ulusumuzun hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya göstererek vatan uğruna giriştiğimiz sayısız mücadeleler, eşsiz fedakarlıklar ve kahramanlıklarla bugünlere getirerek bize emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti, sizlerden aldığımız güç ve ilhamla sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Bıraktığınız bu kutsal emanetin korunması ve ilelebet yaşatılması için TSK’nın her türlü tehdide karşı kararlı mücadelesini geçmişte olduğu gibi bugün de büyük bir azimle, inançla sürdüreceğinden emin olunuz. Huzur içinde yatın, ruhlarınız şad olsun.”

Karanfil bıraktılar

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile beraberindeki komutan ve generaller milli mücadelede görev almış komutanların kabirlerine de karanfil bıraktı.

Zafer doğuşu

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 88’inci yıldönümünde Zafer Haftası kutlamaları sürerken, bu zaferlere sahne olan Afyonkarahisar’da dolunay, Ata’yla aynı karede buluştu.

Dolunay önceki gece zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz emrini verdiği Kocatepe’deki silüeti ile ay yıldızlı bayrakların arasından yükselmeye başladı. Ata’nın Büyük Taarruz Şehitliği’ndeki heykelinin önünde, onu aydınlatırcasına yükselen dolunayla, şehitlikte dalgalanan al bayrakların görüntüsü, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.Hürriyet