Şirket Haberleri
Turkcell’de Ciliv’den sürpriz çıkış PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Cumartesi, 09 Nisan 2011 19:20Turkcell’in üç hissedarı Rus Alfa, TeliaSonera ve Karamehmet Grubu arasındaki yönetim kavgasına hiç girmeyen bugüne kadar “Bizler profesyoneliz, hedefimiz şirketi en iyi biçimde yönetmek” diyen Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv kritik genel kurula sayılı günler kala dikkat çekici bir çıkış yaptı.

“Gönlümde Turkcell’in Türk şirketi olarak kalması var. Anadolu’nun bağrından çıkmış, Türkler’in kurduğu bu şirketin merkezinin, yönetiminin Türkiye’de kalmasının bu ülkenin menfaatine olacağına canı gönülden inanıyorum” diyen Ciliv, Karamehmet Grubu’ndan yana tavrını ortaya koydu.

21 Nisan’da yapılacak Turkcell genel kurulu öncesi bağımsız üye üzerinden ortaklar arasında süren gerginliğe Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv de katıldı. Ciliv “Gönlümde Turkcell’in Türk şirketi olarak kalması var” diyerek açıkca üç ortak arasında Karamehmet Grubu’nun hakimiyetinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Ciliv, TRT’deki Ekonomi Kulübü programında, TeliaSonera ve Altimo’nun Turkcell Yönetim Kurulu’ndaki bağımsız üye olan Colin Williams’ı değiştirme çabalarını değerlendirirken, Turkcell’in yüzde 34 civarında hissesinin halka açık olduğunu, o yüzden yönetimde bağımsız üyelerin olmasını sağlıklı bulduğunu söyledi.

“Gönlümde Turkcell’in Türk şirketi olarak kalması var. Anadolu’nun bağrından çıkmış, Türklerin kurduğu bu şirketin merkezinin, yönetiminin Türkiye’de kalmasının, bu ülkenin menfaatine olacağına canı gönülden inanıyorum” diyen Ciliv, Turkcell’in 21 Nisan’da yapılacak olağan genel kurul toplantısını yakından takip edeceklerini kaydetti.

Ciliv, yönetimi suçlayan söylemlerin performanslarını etkilediğine dikkat çekerken Turkcell’in Türk şirketi olma hüviyetini kaybetmesi halinde kendisini bekleyen tehlikelere de işaret ederek şöyle konuştu: “Bugün bazılarının kendi menfaati için yönetimi suçlaması adil değil. Yatırımcıları iç-dış diye ayırt etmedik. Fakat, TeliaSonera, Turkcell’in de hissedar olduğu Fintur bünyesindeki Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Moldova’daki şirketleri satın almak istiyor. Bunu da internet sitelerine koydukları sunumla açık açık söylüyorlar. Kendi menfaatlerini maksimize etmek istiyorlar. Türk mühendislerinin kurduğu bu şirketleri satmanın Turkcell ve ortakları için doğru bir karar olmadığını düşünüyorum. Yeni bir Turkcell kurup bunu büyütmek bu saatten sonra zor. Bütün ülkeler şirketlerine sahip çıkıyor. CeBİT Fuarı’nda Başbakan Merkel’e, ‘Nisan’da Almanya’da Turkcell Europe operasyonumuzu başlatacağız’ dediğimde, ‘Şirketlerimizden iş mi alacaksınız?’ tepkisini gösterdi. Koruma- cılığa en çok karşı olan benim. Şirketlerimizin küresel pazarlarda rekabet edebilecek ve liderliğe oynayacak güçte, kabiliyette olması lazım. Bizde bunlar var ve yolumuza devam etmeliyiz diye düşünüyorum.”

 
Mango Gıda, İngiltere'ye açılacak PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 05 Mart 2011 23:14

Şubeye ayrı sermaye tahsis edilecek.

Devamını oku...
 
FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. ile Malezya arasında bugün imzalanacak. PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Salı, 22 Şubat 2011 20:00

FNNS Savunma Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Nail Kurt, FNSS'in, yüksek hareket, yüksek koruma, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip yeni nesil tekerlekli zırhlı araçlar geliştiren bir firma olduğunu söyledi.
Devamını oku...
 
New Yorklular Karsan'ı seçti PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfEn iyi 
Pazar, 13 Şubat 2011 12:36

"Geleceğin Taksisi" anketine satılan kent sakinleri, Karsan'ın modelinin "kent için en uygunu" olduğuna karar verdi.

NEW YORK - New York taksi ihalesinde komisyonun vereceği karar öncesi, New York Taksi ve Limuzinciler Odasınca yapılan ankete katılan kent sakinleri, Türk firması Karsan'ın modelinin "kent için en uygunu" olduğuna karar verdi.

"Geleceğin Taksisi" anketine katılan 22 bin 600 New Yorklu, üç finalist Karsan, Nissan ve Ford için ayrı ayrı değerlendirme yaparken, Karsan'ı beğenenlerin oranı yüzde 66 oldu. Bu oran, Nissan için yüzde 43'te, Ford için de yüzde 38'de kaldı.

New York Taksi ve Limuzinciler Odası Başkanı David Yassky, oy kullananların Karsan'ı seçmesinde tamamen camdan oluşan geniş görme açısına sahip tavanı ve özgün dizaynının etkili olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Yassky, taksi ihalesiyle ilgili kararın açıklanacağı net bir tarih olmadığını ifade ederek, "Anket sonuçları değerlendirmede önemli rol oynayacak. Ancak, karar için dayanıklılık, düşük onarım ve yedek parça maliyeti, çevresel etkiler gibi konular da çok önemli" dedi.

Ankete katılan 22 bin 600 kişiden 14 bin 789'u Karsan için "beğendim" ve "çok beğendim" seçeneklerini işaretlerken, 3471 kişi "olabilir", 4 bin 318 kişi de "bana göre değil" seçeneğini işaretledi.

"Geleceğin taksisi" ihalesinde finale kalan üç firmadan biri olan Karsan, eğer ihaleyi kazanırsa, 2013'ten itibaren 10 yıl boyunca 2 bin 650 adet taksi satacak.

İhale sonuçlarının 2 ay içinde açıklanması, sözleşmenin de 2011 sonuna kadar imzalanması bekleniyor.

 
Akbank'tan 3 milyar lira net kâr PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 13 Şubat 2011 12:26

Bankanın 2010 yılı karı yüzde 10.6 artış gösterdi.

İSTANBUL - Akbank, 2010 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 10,6 artışla, 3 milyar 10 milyon lira net kar elde etti.

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, bankanın 2010 yılı finansal sonuçlarına ve gelişmelere ilişkin yazılı açıklamasında, Akbank'ın 2010 yılında 3 milyar 764 milyon lira brüt kar elde ettiğini, net karının ise 3 milyar 10 milyon lira olduğunu belirterek, bankanın 2010 yılı net karının, bir önceki yıla göre yüzde 10,6 artış gösterdiğini kaydetti.

Akkurt, 2010 yılında toplam kredi büyüklüklerinin yüzde 29,4'lük bir artışla 57,7 milyar liraya ulaştığını, TL kredilerinin sektör ortalamasının üzerinde bir büyümeyle yüzde 33,1 artarak 32 milyar liraya yükseldiğini, aktif büyüklüklerinin de yüzde 16,8 artışla 120 milyar liranın üzerine çıktığını ifade etti.

"570 milyon lira kar payı dağıtımı planlıyoruz"

2010 yılı için yapacakları temettü ödemesine de değinen Akkurt, her bir hisseye 14,25 kuruş olmak üzere 570 milyon lira tutarında temettü ödemeyi planladıklarını ve bunun dönem karının yaklaşık yüzde 20'si olduğunu belirtti. Akkurt, elde edilen karın temettü ödemesi çıkarıldıktan sonra kalan bölümünün sermayeye ekleneceğini ve reel sektöre daha fazla kredi desteği sağlanacağını kaydetti.

 
BaşlatÖnceki12345678910SonrakiSonSayfa 3 > 66

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.