Şirket Haberleri
Kartonsan'da toplu iş sözleşmesi imzalandı PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 13 Şubat 2011 12:24

Selüloz-İş ile 18 Ekim 2010 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri iki yıllık süre için anlaşmayla sonuçlandı.


İSTANBUL - Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türkiye Selüloz Kağıt ve Mamülleri İşçileri (Selüloz İş) Sendikası arasında iki yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin istihdam ettiği sendikalı personelle ilgili Selüloz-İş ile 18 Ekim 2010 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, 01.09.2010-31.08.2012 dönemini kapsayan iki yıllık süre için anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.

Açıklamada, sağlanan antlaşma şartları gereğince; kapsam içi çalışanlara, birinci yıl için l birim saat ücreti 7 liranın altında olan işçiler için 90 lira/ay iyileştirme ve tüm işçilere yüzde 8,33 oranında brüt ücret artışı, ikinci yıl için; birim saat ücreti 8 liranın altında olan işçiler için 60 lira/ay iyileştirme ve tüm işçilere 01.09.2010-31.08.2011 dönemine ait yıllık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranında brüt ücret artışı yapılmasının öngörüldüğü belirtildi.

 
Tekfen, Katar'da yeni otoyol ihalesi aldı PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 31 Ocak 2011 20:54

Hemen başlanması ve 10 ay içerisinde bitirilmesi planlanan projenin büyüklüğü yaklaşık 75 milyon dolar.

İSTANBUL - Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş, Katar Emirlik Divanı'na bağlı Özel Projeler Ofisi'nin açtığı 9 kilometrelik "Ceremonial National Day Road" isimli yeni bir otoyol projesine ilişkin ihaleyi kazandı.

Tekfen Holding'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamada, Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş'nin, Katar'da devam eden mevcut otoyol projesine ilaveten Katar Emirlik Divanı'na bağlı Özel Projeler Ofisi'nin açtığı 9 kilometrelik "Ceremonial National Day Road" isimli yeni bir otoyol projesi ihalesini kazandığına dair mektup aldığı belirtildi.

Açıklamada, hemen başlanması öngörülen projenin büyüklüğünün yaklaşık 75 milyon dolar olup, 10 ay içerisinde bitirilmesinin planlandığı kaydedildi.

 
Sabancı, Mısır'da üretime ara verdi PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 31 Ocak 2011 20:51

Ülkede yaşananlar üzerine Temsa ve Kordsa'nın Mısır faaliyetleri bir haftalığına durduruldu

İSTANBUL - Sabancı Holding iştiraklerinden Temsa Global ve Kordsa Global'in Mısır'da faaliyet gösteren tesislerinde, ülkede yaşanan olaylar nedeniyle bir hafta süreyle üretime ara verildi.

Sabancı Holding Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanı Mehmet Pekarun, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Temsa Global ve Kordsa Global Mısır tesislerinde ülkede yaşanan olaylar nedeniyle bir hafta üretime ara verildiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Tesislerde görev yapan ve en kıymetli kaynağımız olan çalışanlarımız haftasonu itibarıyla Türkiye'ye geri dönüş yaptı. Ülkede yaşanan olaylar Temsa Global ve Kordsa Global'in üretim tesislerini direkt etkilememekle birlikte sokağa çıkma yasağı uygulaması ve iletişim olanaklarının kısıtlanması nedeniyle bu kararı aldık. Bir hafta sonra durumu yeniden değerlendireceğiz. Mısır'da yaşanan şiddet olaylarının en kısa sürede sona ererek, ülkede huzur ve istikrar ortamının tekrar sağlanmasını temenni ederiz.''

 
Petkim, 100 milyon dolarlık yatırım planlıyor PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Pazar, 30 Ocak 2011 10:50

Şirket, ek enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla kurmayı planladığı rüzgar santrali için lisansı aldı.

ALİAĞA – Petkim, bu yıl yapacağı kapasite artırımı ve teknoloji yenilemesi gibi bir dizi yatırım için 100 milyon dolar harcayacak.

Genel Müdürü Hayati Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Petkim'in krizin en yoğun yaşandığı 2009 yılını yüzde 92'lik kapasite kullanım oranıyla kapattığını, şirketin 2010 yılındaysa 45 yıllık tarihinin en yüksek üretim ve ciro rakamlarına ulaştığını kaydetti.

Öztürk, bu yıl yapılacak yatırımlarla üretimlerini sürdürülebilir olarak artırmayı hedeflediklerini ifade ederek, "Bu yıl yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz. Fabrika kapasitelerimizin maksimize edilmesi, teknolojinin yenilenmesi ve verimlilik artırıcı yatırımlarla enerji üretimimizi çeşitlendirmeyi ve üretim maliyetleri içindeki enerji giderlerini azaltmayı planlıyoruz" dedi.

Kendi elektriğini üretecek

Kapasitelerinin artmasıyla ortaya çıkacak ek enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla; kurmayı planladıkları rüzgar enerjisi santrali için gerekli lisansın alındığını bildiren Öztürk, şunları kaydetti:

"Petkim sahasında kurulması planlanan 25 MW gücündeki rüzgar enerjisi santrali için yapılan lisans başvurusunda mutlu haberleri almış durumdayız. Şirketimize Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 'Otoprodüktör Lisansı' verilmesi uygun bulundu. Bu yatırıma da 2011 yılında başlamayı ve bir yıl içinde tamamlayarak devreye almayı hedefliyoruz."

 
Karsan, HMC ile anlaşmaya vardı PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Pazar, 30 Ocak 2011 10:47

Karsan, Hyundai'nin yeni geliştireceği ticari araç modelinin tüm Avrupa pazarları için münhasır üreticisi ve Türkiye'deki münhasır dağıtıcısı olacak.

İSTANBUL - Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., iş ortağı Hyundai Motor Company (HMC) ile niyet mektubuna istinaden mutabakat metninin (Memorandum of Understanding-MOU) imzalandığını bildirdi.

Karsan Otomotiv'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, HMC ile MOU imzalanmasına ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"En son kamu bilgilendirmesini 18 Ocak 2011 tarihli özel durum açıklaması ile yapmış olduğumuz ve iş ortağımız Hyundai Motor Company ile; mevcut münhasır üretim ve distribütörlük anlaşmasının kapsamını genişletme yolunda Ekim 2010'da imzalamış olduğumuz iki ayrı Niyet Mektubundan birisi olan; 'Karsan'ın, Hyundai'nin yeni geliştirilecek olan, 3-6 ton arasında azami yüklü ağırlığa sahip van, kamyon ve minibüs versiyonlarını içeren yeni bir ticari araç modelinin tüm Avrupa pazarları için münhasır üreticisi ve Türkiye'deki münhasır dağıtıcısı olması' yolunda taraflar arasında bugün (28.01.2011) MoU (Memorandum of Understanding) imzalanmıştır.

Üretime başlangıç yılı 2014 olarak belirlenen yeni modelden, ilk 6 yılda toplam 200,000 adetlik bir üretim gerçekleştirilmesi ve nihai anlaşmanın Temmuz 2011 tarihine kadar imzalanması hedeflemektedir. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunulur."

 
BaşlatÖnceki12345678910SonrakiSonSayfa 4 > 66

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.