Şirket Haberleri
DO&CO hisseleri işlem görmeye başladı PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 03 Aralık 2010 22:11

DO&CO Restaurants'ın halka arz edilen hamiline yazılı paylar 1 lira beher pay için 43,20 lira baz fiyatla işleme açıldı

İSTANBUL - Do&Co Restaurants and Catering Aktiengesellschaft'ın halka arz edilen payları İMKB Ulusal Pazar'da işlem görmeye başladı.

Borsa Yönetim Kurulu, merkezi Avusturya'da bulunan ve halen payları Viyana Borsası'nda işlem görmekte olan Do&Co Restaurants and Catering Aktiengesellschaft'ın sermayesini temsil eden 19 milyon 488 bin euro tutarındaki paylarının Borsa kotuna alınmasını kararlaştırmıştı.

DO&CO Restaurants'ın halka arz edilen hamiline yazılı paylar 1 lira beher pay için 43,20 lira baz fiyatla işleme açıldı. Şirket hisse senetleri için belirlenen maksimum lot miktarı 2.500 olarak uygulanıyor.

Hisseler, açılışın ardından tek fiyat 47,60 liradan alınıp satılıyor.

 
Vestel satışlarını % 12 artırdı PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Pazar, 21 Kasım 2010 11:06


Ege’nin sanayi devlerinden Manisa merkezli Vestel, yılın ilk 9 ayında kapasite kullanım oranını ve üretimini artırdı


Vestel net dönem karını 9.8 milyon dolar olarak açıklarken, 2010 yılında üretim adetleri bazında yüzde 12’lik artış gerçekleştirildiğini, satışların ise yüzde 75’inin ihracata gittiğini açıkladı. Açıklamaya göre, Vestel, satışlarının yüzde 68’ini Avrupa ülkelerine, yüzde 25’ini yurt içine ve yüzde 7’sini de diğer ülkelere yaptı. Net satışlar da yüzde 12 artış gösterirken adet bazında ise yüzde 6’lık artış oldu.Kapasite kullanımı arttı

Vestel Elektronik, beyaz eşya tarafında 2009 yılı dokuz aylık dönemde kapasite kullanım oranı yüzde 52 iken bu oran 2010’un aynı döneminde yüzde 59’a çıktı. LCD TV’de ise 2010 yılının ilk dokuz ayında kapasite kullanımı yüzde 59’dan yüzde 60’a ulaştı.

Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veren şirket, 2010 Eylül ayı sonuna kadar TV ve elektronik cihazlarda yaklaşık 23.8 milyon dolar, beyaz eşyada ise 11.9 milyon dolar olmak üzere toplam 35.7 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Şirket yetkilileri, Avrupa’daki talebin yavaş da olsa toparlanma sürecine girdiğini kaydederek bununla birlikte buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve bulaşık makinesinden oluşan dört ana üründe şirket satışlarının sektör satışlarının üstünde büyüdüğünü ve pazar payının geçen yılın aynı dönemine göre arttığını vurguladı.

Milliyet

 
Latek, Afrika'da üs kuruyor PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 20 Kasım 2010 23:18


Kenya'da kurulacak Lojistik Koordinasyon Merkezi ile Afrika pazarında zorlanan Türk ihracatçısına depolama, dağıtım ve tahsilat gibi hizmetler aynı anda verilecek.

İSTANBUL - Latek Lojistik, Kenya'da kuracağı Lojistik Koordinasyon Merkezi ile ihracatçılara depolama, dağıtım ve tahsilat gibi hizmetleri aynı anda sunacağını duyurdu.

Latek Lojistik'ten yapılan yazılı açıklamada, Afrika pazarında önemli bir noktaya gelen Latek Lojistik'in, Kenya'da kuracağı Lojistik Koordinasyon Merkezi ile Afrika pazarında zorlanan Türk ihracatçısına depolama, dağıtım ve tahsilat gibi hizmetleri aynı anda vereceği ifade edilerek, Kenya'da kurulacak merkezin Tanzanya, Etiyopya, Uganda, Gabon, Somali, Nijerya ve Kongo ülkelerine ihracat yapan Türk firmalarının işlerini kolaylaştıracağı belirtildi.

Toplam 106 ülkede faaliyet gösterdiklerini vurgulayan Latek Yönetim Kurulu Başkanı Levent Erdoğan, ihracatçılar ile yeni pazarlara girmeyi planladıklarını, bunun için farklı ülkelerde araştırmalar yaptıklarını kaydetti.

Kenya'da lojistik ile satışı bütünleştiren bir sistem kuracaklarını açıklayan Erdoğan, "Türkiye Afrika ülkelerine ihracatını son 3 yılda 2,5 milyar dolardan 9 milyar dolara çıkarmayı başardı. Ancak bu rakam bu ülkelerdeki potansiyeli göz önüne alacak olursak, oldukça yetersiz. Merkezi kurduğumuzda Türkiye'den Afrika'ya taşıdığımız malları Kenya'daki bu merkezimizde depolayacağız. Aynı zamanda bu malların dağıtımını ve tahsilatını da yine merkezimizde bulunan yetişmiş elemanlarımız vasıtası ile gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kenya'nın başkenti Nairobi'de 29 Kasım-2 Aralık 2010 tarihleri arasında Türk İhracatçıları Mobilya ve Gıda Fuarı gerçekleştirileceği bilgisini veren Erdoğan, Latek olarak fuarın organizasyonunu üstlendiklerini belirtti.

Latek Lojistik'in devam eden ve önümüzdeki yıla ilişkin projelerini de değerlendiren Erdoğan, Bandırma Limanı için bu yıl 12 milyon avroluk yatırım yaptıklarını, 2011 yılında da aynı miktarda yaptırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Avrupa ülkelerinin üretimlerini tamamıyla Doğu Avrupa'ya kaydırdığını ve Şubat 2010'da başlattıkları Silk Express Projesi ile bu bölgeyi yakın takibe aldıklarını vurgulayan Levent Erdoğan, "150 milyar dolarlık Doğu Avrupa pazarından bu proje sayesinde pay alacağız. 2009 yılındaki 93 milyon dolarlık ciromuzu 2011 yılında 250 milyon dolara çıkarmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl hem mevcut yatırımlarımızı sürdüreceğiz, hem de yeni yatırımlar gerçekleştireceğiz" dedi.

 

LATEK HİSSE YORUMLARINIZ.

Son Güncelleme: Cumartesi, 20 Kasım 2010 23:20
 
Emlak Konut GYO, borsa yolunda PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Cumartesi, 20 Kasım 2010 23:16

Halka arz için kesin talepler, 23-24 Kasım 2010 tarihlerinde toplanacak.

İSTANBUL - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (Emlak Konut GYO) halka arzında kesin talepler, 23-24 Kasım 2010 tarihlerinde toplanacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, halka arz sonrası sermayesinin yüzde 25'ini halka arz etmeye hazırlanan Emlak Konut GYO için kesin talepler, 23-24 Kasım günlerinde toplanırken, sunulan indirimlerden faydalanmak için kesin talep tutarları büyük önem taşıyacak.

Yatırımcılar, ön talep toplama dönemindeki talep ettikleri pay tutarına göre, kesin talep sürecinde bazı avantajlar elde ederken, hisselerin yüzde 20'si yurt içi bireysel, yüzde 10'u yurt içi kurumsal, yüzde 70'i de yurt dışı kurumsal yatırımcılara satışa sunulacak.

Halka arz fiyat aralığının 1,60-2,15 olarak belirlendiği hatırlatılan açıklamada, Emlak Konut GYO'nun halka arzında, 8-9 Kasım 2010 tarihlerinde ön taleplerin toplanmasının ardından, kesin talep toplamanın 23 Kasım 2010 tarihinde mesai saatiyle başlayacağı, 24 Kasım 2010'da mesai saatinin tamamlanmasıyla sona ereceği kaydedildi.

 
Emlak Konut, 23-24 Kasım'da talep toplayacak PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Pazartesi, 15 Kasım 2010 21:49

Şirket, yüzde 25'ini halka arz etmeye hazırlanıyor.

İSTANBUL - Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzında kesin talepler 23-24 Kasım tarihlerinde toplanacak.

Şirketten yapılan açıklamada, Emlak Konut GYO'nun halka arzında sona doğru yaklaşıldığı ifade edilerek, halka arz sonrası sermayesinin yüzde 25'ini halka arz etmeye hazırlanan şirket için 23-24 Kasım tarihlerinde kesin taleplerin toplanacağı, sunulan indirimlerden faydalanmak için kesin talep tutarlarının büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada, yatırımcıların, ön talep toplama dönemindeki talep ettikleri pay tutarına göre, kesin talep sürecinde büyük avantajlar elde edecekleri belirtilerek, hisselerin yüzde 20'sinin yurt içi bireysel, yüzde 10'unun yurt içi kurumsal, yüzde 70'inin de yurt dışı kurumsal yatırımcılara satışa sunulacağı kaydedildi.

Halka arz fiyat aralığının 1,60-2,15 olarak belirlendiği hatırlatılan açıklamada, sektöre yön veren projeleri ve aktifindeki hızlı büyüme oranıyla Türkiye'nin gayrimenkul devi haline gelen Emlak Konut GYO'nun halka arzında, 8-9 Kasım tarihlerinde ön taleplerin toplanmasının ardından, kesin talep toplamanın 23 Kasım 2010 tarihinde mesai saatiyle başlayacağı, 24 Kasım 2010'da mesai saatinin tamamlanmasıyla sona ereceği bildirildi.

 

 
BaşlatÖnceki12345678910SonrakiSonSayfa 7 > 66

Son Anket

2011 yılında hangi yatırım aracı daha çok kazançlı olur?
 
www.GuncelBorsa.com

SİZLERİN SAYESİNDE GÜN VE GÜN BÜYÜYEN SİTEMİZ 6.000, FACEBOOK SAYFAMIZ 2.500 SINIRINA DAYANDI.

Devamını oku...
 
Banka kartlarıyla internetten alışveriş!

Verified by Visa platformu artık Visa Electron banka kartlarıyla da internet üzerinden güvenli alışveriş yapma imkanı sunduğu bildirildi.

Devamını oku...
 
Ve sonunda Türkiye'den de petrol çıktı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, müjdeli haberi verdi

Devamını oku...
 

zsd

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.